איך בוחרים שלב אחר שלב מתנות לעובדים?

משנה לשנה בחירת מתנות לעובדים נעשית מורכבת יותר, אפשר להאשים את ההיצע הרב הקיים בשוק ואולי גם את הרצון להפתיע בכל חג את עובדי החברה. כיום כל חברה או ארגון המכבדים את עצמם מעניקים לעובדי החברה מתנות לחגים, חלקם מעניקים בשלושה מועדים מרכזיים שהם בראש השנה שזוהי תקופה של חגים, בחג הפסח וביום הולדתו של העובד. מובן שישנן חברות המעניקות מתנות גם בחגים נוספים במטרה להוקיר תודה על עבודתם המסורה.

אם גם אתם עומדים מול הדילמה של בחירת מתנות לעובדים, אתם לא לבד! ולכן כתבנו עבורכם מיני מדריך שיאפשר לכם לבחור ביתר קלות מתנות מפתיעות לעובדי החברה.

אז איך מתחילים את המשימה?

הגדרת תקציב – אין ספק כי מתנות צריכות להיות מתוקצבות, הן בשל הכמות והן בשל דרישות מטעם בעלי החברה או מחלקת הכספים. אפשר להגדיר תקציב כללי של המתנות או תקציב אישי לכל מתנה. יש לקחת בחשבון גם את רכישת המתנות לעובדים בכירים יותר, שאז סכום המתנה יהיה באופן טבעי גבוהה יותר. כמו כן, ישנם עובדים וותיקים יותר המקבלים מתנות יקרות יותר.

סגנון המתנה – אין ספק כי זהו המכשול המשמעותי בבחירת המתנה, שהרי ישנם סגנונות שונים של מתנות, חלקם קשורות לתחום הגאדג'טים, כלי מטבח, ציוד למחנאות, מארזי שי ועוד. במקרה זה תוכלו להתייעץ עם כמה עובדים בכירים כדי שיוכלו לתת לכם כיוון, או לבחור 3-4 מתנות ולתת לעובדים לבחור את המתנה שהם הכי מתחברים אליה. אופציה נוספת לבחור את המתנה על פי הגיל הממוצע של העובדים.

הרכישה עצמה – את רכישת המתנות תוכלו לבצע בשני אופנים; האחד הוא להזמין איש מכירות שיגיע עם קטלוג כדי לסייע לכם לבחור את המתנה הטובה ביותר לעובדים, והאופציה השנייה והנוחה יותר היא להיכנס לאתרי אינטרנט המציעים חנות אונליין לרכישת מנות לעובדים. את חנויות אלה תוכלו למצוא בקלות על ידי חיפוש מהיר במנוע של גוגל ולקבל מגוון תוצאות. את המוצרים בחנויות תוכלו למצוא על פי מחיר, קטגוריה, פופולריות, סגנון ועוד.

נגישות