מתנה חברתית לט"ו בשבט

טו בשבט הוא חג חקלאי הנקרא גם בשם חג האילנות, חל כאמור בט"ו בשבט. לפי הלוח הלועזי חל בחודש פברואר, נהוג לאכול ביום זה פירות משבעת המינים כולם גדלים בארץ ישראל. בחגים הגדולים שהם ראש השנה ופסח נהוג לתת לעובדים מתנות בתלושים או גיפט קארד ואילו בחגים הנוספים חנוכה, ט"ו בשבט, ל"ג בעומר, פורים, שבועות נהוג לתת מתנה.

חברות מפעלים וועדי עובדים נוהגים לתת מתנה לעובדים בט"ו בשבט חלק מהמתנות הם כלליות וחלק הם מתנות שמסמלות את החג כגון: עציצים, פירות יבשים או שילוב של שניהם. מנהלי הרווחה בחברה אמונם היום על מתן המתנות לעובדים בחברה, הם עמלים לחפש עבור העובדים שלהם את המתנה הנכונה לחג הנכון, בדרך כלל המתנה תהיה משהו עם סמלי החג. יחד עם חיפוש המתנה ישנה היום מודעות למתנות חברתיות ולכן מנהלי הרווחה ירכשו בדרך כלל מתנה לעובדים שהיא מתנה עם תרומה לקהילה או בשמה השני מתנה חברתית.

מהי מתנה חברתית?

מתנה חברתית היא מתנה שמאחוריה יש נתינה לחברה, למשל רכישת מתנה מעמותה שמעסיקה אנשים בעלי צרכים מיוחדים, היא מתנה חברתית, כי עצם הרכישה דואגת לסקטור (אנשים בעלי צרכים מיוחדים) שהיום קשה להם להסתדר בחברה וקשה עוד יותר למצוא עבודה ולהרגיש שווה, לכן רכישת מתנה מעמותה מסייעת לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ועל כן נקראת מתנה חברתית.

מי המרוויחים ברכישת מתנה חברתית?

כאשר רוכשים מתנה חברתית 3 צדדים יוצאים מרוצים,העובדים יוצאים מרוצים שקיבלו מתנה, לכל מתנה מצורפת פתקית עם כמה מילים על העמותה, כך שעובד מקבל את המתנה יודע שיש למתנה גם ערך חברתי. החברה או וועד העובדים אשר רוכש את המתנה עבור העובדים מרגיש כי זכה פעמיים גם נתן מתנה וגם תרם לקהילה. לכן רכישה מעמותה תהייה מתנה חברתית. העמותה שמקור פרנסת העובדים בעלי הצרכים המיוחדים מתפרנסת מרכישת המתנות, מרוויחה גם היא מרכישה כזו בכך שתוכל להעסיק עוד עובדים בעמותה.

איזה מתנות לבחור?

ישנו מבחר רב של מתנות לט"ו בשבט, עציצים, עץ האהבה, עץ האושר, עצים ננסיים, עצי פרי ועוד. מפירות יבשים סטנדרטיים, תמרים, אגוזים, שקדים, חרובים, תאנים צימוקים משמש, לצד פאפיה, אננס,בננה מיובשת קוקוס ועוד. ישנם גם מארזים משולבים של עציץ ופירות יבשים, ניתן למצוא מבחר שילובים של מתנות, בכמויות קטנות ובכמויות גדולות. בעמותת מקום קטן בלב ניתן למצוא מבחר רב של מתנות לטו בשבט, ניתן לבצע הזמנה באתר או להתקשר לאחד הנציגים שלנו שיעזור לכם בבחירת המתנה המושלמת עבורכם לחג.

נגישות