פורים חג מלא שמחה

חג פורים חג מלא שמחה וכיף לילדים וגם למבוגרים כולם מוצאים עניין רב בחג פורים. אפשר לחלק את החג  לתקופות שונות בחיינו.

תקופת הילדות

כילד חג הפורים הוא חג כל כך אהוב, הילדים מחכים ממש כל השנה לחג פורים, הם מתעסקים עם התחפשות חודשים לפני שמגיע פורים. בכלל ילדים מתחפשים בכל גיל כבר בשנה הראשונה נהוג לחפש את הילדים, כובע פורימי או תלבושת ססגונית נראים על קטנטנים רבים בחג הפורים.

מלבד התחפושת שאיתה הולכים לגן או לבית הספר ונפגשים עם כל החברים ונהנים מתחפושות ססגוניות מביאים איתם הילדים משלוח מנות שהוא בדרך כולל סוכריות שוקולדים עוגיות, ואיך אפשר בלי אוזני המן.

עוד פעילות בחג פורים היא תהלוכת תחפושות, יישובים, קיבוצים וערים רבות בישראל מקיימות תהלוכות תחפושות, בהם מבלים הורים וילדים, מגיעים תנועות הנוער, נציגי חטיבה ותיכון כולם מחופשים שמחים ומאושרים, זהו יום ססגוני עם פעילות רבה לילדים.

תקופת ההורות

כמבוגר ובמבט הורי פורים מתחלק להורים שמחים ומאושרים ולהורים מתוסכלים. חלק מההורים נהנים מאוד לחפש את הילדים, לחשוב או ליצור יחד אתם תחפושות מעניינות שגרתיות או מפתיעות, והם מקדישים לנושא מחשבה רבה, חלק מההורים קונים בדים, מעצבים תופרים, או קונים אביזרים ויוצרים תחפושות וזוהי משימה משפחתית המאחדת בין ההורים והילדים.

חלק מההורים מתקשים עם חג פורים, הילדים לא תמיד יודעים מה באמת ירצו להתחפש מחליפים רעיונות בכל יום, לא ממש יודעים מה לבחור,  וזה גורם להמון תסכולים והתעסקות רבה. כמובן שעם התחפשות ישנם האביזרים הנלווים, האיפור וההתעסקות ההורית ככל שהילד קטן יותר היא רבה יותר.

מסיבות מבוגרים

מסיבת תחפושות הנה דבר ידוע ומוכר ומבוגרים רבים נהנים להשתתף במסיבות תחפושות לפורים בהם גם המבוגרים מתחפשים ונהנים מאוד. משלוחי מנות לפורים של מבוגרים,  נהוג לתת ולקבל בכל גיל, לחברים לשכנים ולמשפחה, משלוחי מנות של מבוגים שונה מעט ממשלוח מנות של ילדים כי במארזים יש בעיקר מטעמים ביתיים אשר ההורים טרחו והכינו.

פורים בעבודה

מקומות עבודה רבים מגיעים עובדים מחופשים זהו יום היתולי, שמח, משלוח מנות מומר בדרך כלל במתנה או ביום כיף. מתנות יהיו בדרך כלל עם הקשר לחג פורים. יכללו יין אוזני המן ומתוקים. בעמותת מקום קטן בלב ישנם מארזים רבים לילדים הכוללים מארזי מתוקים בשקית אורגנזה, מתוקים בתיק גב וכן ניתן למצוא משחקים בשילוב ממתקים. למבוגרים ישנם מבחר צידניות אישיות עם מתוקים, או קערות במילויים שונים ומגוונים. מחפשים מתנה לפורים, בכל תקציב, צרו קשר עם עמותת מקום קטן בלב

נגישות